ZAVRŠEN 45. RALLY SERBIA

Auto-moto savez Srbije i izvršni organizator Srpski automobilski savez - SAS,uspešno su od 12. do 14. oktobra 2012. godine organizovali 45. RALLY SERBIA, jedno od najznačajnijih automobilskih takmičenja u ovom delu Evrope.

Ovaj reli je u zvaničnom kalendaru Svetske automobilske federacije, FIA i boduje se sa koeficijentom 10 za FIA Evropski kup-Istok, FIA Trofej centralno evropske zone, reli Šampionat Bugarske i Otvoreni reli Šampionat Srbije.

Startovalo je 30 posada iz Srbije, Bugarske, Turske i Mađarske. Vozilo se ukupno 12 specijalnih brzinskih ispita na atraktivnim lokacijama na području Valjeva, Divčibara , Avale, Lisovića i Košutnjaka, a ukupna dužina itinerera bila je 565 kilometara.

Posade iz Bugarske, Mađarske i Turske osvojile prva tri mesta na 45. RALLY SERBIA

Nakon dva dana uzbudljive vožnje prvo mesto u generalnom plasmanu osvojila je posada iz Bugarske, Krum Dončev i Petar Jordanov u Pežou 207 S 2000. Drugo mesto pripalo je posadi iz Mađarske - Zoltan Bešenji i Juliana Nirfas u Subaru impreci, a posada iz Turske, Jagiz Avči i Bahadir Gucenmez u Ford fiesti završila je na trećem mestu u generalnom plasmanu, što im je bilo više nego dovoljno da osvoje Kup istočne Evrope.

Veliki broj gledalaca pozdravio najbolje reli posade i uživao u, tim povodom organizovanom, koncertu na beogradskom Trgu republike

Najbolje plasirana domaća posada Vladica Rabrenović i Radmil Radivojević u Renou klio, završila je na četvrtom mestu u generalnom plasmanu i osvojila prvo mesto u klasi 3 Otvorenog šampionata Srbije.

Brojni ljubitelji automobilskog sporta pozdravili su učesnike relija, kako na startu uz koncert Kikija Lesendrića i Beogradskog sindikata,  tako i na cilju na Trgu republike u Beogradu, gde su pobednici tradicionalno uz šampanjac proslavili svoj trijumf.

Generalni sekretar AMSS, Aleksandar Nikačević, dodeljujući pehare naboljima, izrazio je zadovoljstvo što su svi takmičari bezbedno stigli do cilja. On je, u ime organizatora, pozvao sve ljubitelje atomobilskog sporta na sledeći 46. RALLY SERBIA  i izrazio očekivanje da će AMSS dobiti potrebnu podršku u nastojanju da unapredi ovo takmičenje i tako dalje nastavi da  razvija automobilski sport kod nas.